Chceme, abyste byli v obraze, a proto vám každý týden přineseme něco nového, tedy spíše nový NEWS Praga Astronomica.

Jedenácté číslo nás seznamuje s využitím astronomie při sestavování map. Unikátním přístrojem je pak fričův cirkumzenitál.

Jubilejní desáté číslo zpravodaje informuje o tom, že začátek dubna konečně přinesl naplnění eventového obchodu. Proto vám zde přinášíme jeho obsah, stejně jako info o unikátu v tomto obchodě!

Deváté - poslední jednociferné - číslo nám přináší něco málo historických skutečností i novinek o Staroměstském orloji. Rovněž se seznámíme s jedním z posledních českých polyhistorů Janem Markem Marci z Kronlandu.

Osmé číslo nás seznamuje s osobností Milana Rastislava Štefánika, a to především jako astronoma. Tuto významnou osobnost si připomínáme v roce neblahého 100. výročí jeho tragického úmrtí.

Sedmé číslo nám připomíná v den 140. výročí narození Alberta Einsteina jeho působení jako pedagoga, a to především při jeho pobytu v Praze. Kde jinde se však člověk může setkat s astronomickým vzděláním, než na hvězdárnách, kterou jsou tématem unikátní výstavy.

Šesté číslo našich novinek vás seznámí s jedním z historických unikátů. Tím unikátem je polední znamení dávané z astronomické věže Klementina a později zároveň podpořené výstřelem z děla.

Čtvrté číslo představuje návrh GeoCoinu a podrobněji rozebírá jeden z prvků, který je na něm umístěn. Tím je projektor pražského planetária - Cosmorama.

Třetí číslo nás seznamuje s velikánem astronomie, který působil v 16. století v Praze. A nejen tento velikán, ale i přístroje (nejen) z jeho doby můžeme shlédnout v astronomické expozici NTM.

Druhým číslem začínáme putování po zajímavostech programu eventu Praga Astronomica a pořád platí, že nechceme ustrnout u ikonky MEGA !

V prvním čísle NEWS Praga Astronomica naleznete odpovědi na otázky Proč to děláte? a Na co se máme těšit?