Jaký byl megáč Slunce - naše nejbližší hvězda / Česko v ESO ?

Zde přinášíme trošku statistik návštěvnosti - údaje k 10.9.2022


.

SUN / ESO

mega event - 12.9.2022

 • 419 will attend
 • 461 attended
 • 326 snímků ve fotogalerii
 • cca 750 jednotlivých osob

Fotogalerie

 • Příprava
 • Průběh

.


LAB SUN / ESO

adventure / Lab cache - 4.9.2022

 • 3 série / 30  LAB cache
 • 154+141+273 kompletních odlovů
 • 1652+1462+3298  jednotlivých odlovů
 • 186+161+398  lovících

Welcome SUN / ESO

event - 10.9.2022

 • 121 will attend
 • 317 attended
 • 66 snímků ve fotogalerii

Odkud se k nám sjeli účastníci? Zde uvádíme pro tuto chvíli potvrzené státy:

 • Česko
 • Slovensko
 • Polsko
 • Německo
 • Rakousko

Rokycanský megaeventNěkolik citací ze (461) zpráv účastníků


 • S kolegy MikiHamza, washa4 a Alex32 si megaevent užíváme se vším co k tomu patří, akce, kolečka, GC, setkání s přáteli. Když jsem zde byl v roce 2015, netrefil jsem se do otvíracích hodin. Tentokrát jsem se si vyslechl přednášku ředitele. Zaujaly nejen odborné znalosti, ale i jeho odpovědi na všetečné otázky kačerů a filozofický (mně blízký) pohled na vesmír. Bych to zhodnotil slovy Nohavici z písně "Penzion Česko"

Dvě velká srdíčka
A pod tím slova
Byli jsme nadšeni
Přijedem znova

 • Dík za povedenou akci, měli jsme štěstí a v kopulích jsme mohli sledovat nejen výklad místních odborníků, ale do diskuse se pustil i další machr - Angrod66, který nám byl představen jako šéf na Kleti. Díky tomu jsme byli obohaceni o další informace. A to jsem se ještě nezmínila o věcech na podobných akcích očekávaných, jako jsou přednášky, výměny a ukázky nejrůznějších cestovatelů, focení s žabákem a shledání s přáteli. Fakt to bylo super, ještě jednou díky celému týmu organizátorů! 
 • Shortly before going to bed, Waldkauz1977 and CachingFox spontaneously asked me if I wouldn't like to go to the Czech Republic with them the next morning. I'm always available for such crazy spontaneous actions. And so we were on our way to "Slunce - naše nejbližší hvězda" AND HERE WE ARE :-P It was consistently crazy, but everything a MEGA needed was there. Food, beer, trackables, SIGNAL and familiar faces :-P
 • To nešlo odolat. Rád jsem se vyhnul účasti na svatbě a vyfasoval děti. Putování jsme začali dopoledne uvítacím eventem. Pozdravil jsem pár známých tváří a už probíhal megáč. Poté odjezd na oběd a uspat děti. Odpoledne opět na místo činu a návštěva CCeventu. Děkuji za parádní den, užili jsme si jej až do večerních hodin.  
 • V Rokycanech jsme navštívili Megáč. Bylo to moc příjemné a pro nás nové. Zde jsme si pořídili TB předměty na památku. Pak jsme šli do hvězdárny, zde jsme si poslechli moc pěkný výklad o dalekohledech a co vše umí. V Rokycanech a po okolí jsme lovili kešky a nachodili pár km.
 • Pro nás novinka, super zážitek.  Megáčový event jsme plně využili. Prohlídka observatoře a výstavy, nákup plno cachingových i mimocachingových věcí, pokec s mnoha známými tvářemi. Nakonec odchod do ulic města za dalšími nálezy. 
 • Nach einem kurzen Stopp in Žebrák erreichten wir Rokycany. Auf dem Weg vom Parkplatz zum Event trafen wir Bergfex2000, Hello Kitty 137 und Numanoid, die gerade vom Event kamen. Andere uns bekannte Gesichter trafen wir hier nicht, so ging es allein auf einen kleinen Rundgang. Natürlich wurde auch noch das Eventlogbuch signiert! Das Mega in Prag dieser Reihe haben wir damals auch besucht - mal sehen, wo es uns als nächstes hin verschlägt... Vielen Dank sagen LesHommesSauvages aus Dresden!
 • po roce opět hvězdářský event :-) to se nesmí nechat ujít :-) moc díky za přivedení na nová místa a poučnou akci :-) díky za uspořádání MEGA a těším se na další ročník :-) 
 • Díky za poklidný megaevent se skvělou náplní. Obří slunce, možnost se na něj kouknout a seznámit se metodami jeho pozorování, potkat geokamarády, prožit si kouzelný okamžik se Signálem, odlovit labky a keše v okolí za krásného počasí. Díky za skvělou akci. PS. Zajímavý byl i ten proces vzniku mediální geo multi hvězdy. 
 • The sun event "Slunce - naše nejbližší hvězda" was quite cozy compared to the Giga in Prague. Visitors were well distributed and there were estimated never more than 100 people at the same time. We were standing right in front of the sun without burning up. And we met E.T., too. But not only this one: Signal the Frog was also present. Of course we didn't miss the chance to take pictures with the cacher celebrity again. After a refreshment with a mega hot dog and apple limo we decided to continue to Pilsen. Thanks a lot for the organization! It was a nice event and we had a lot of fun! TFTC and greetings from Germany/Franconia/Nuremberg
 • Na tieto dni sme si s Mokušiakom naplánovali predĺžený víkend v Plzni, napokon sa pridali aj palosuzuki, C0NCA a náš štvornohý chlpáč.. hlavným cieľom bolo samozrejme pivo a dobré jedlo.. ako bonus sa k tomu priplietol mega event neďaleko Plzne v Rokycanoch, a vlastne preto sme aj zvolili tento víkend a štvrtok až nedeľu sme sa rozhodli stráviť v Plzni..
 • Na dnešek naplánoval výlet do Rokycan jako spousta ostatních kačerů z naší celé České republiky s hlavním cílem navštívit tento dlouho očekávaný MEGA event, na místě se mi moc líbilo a také jsem si celý den liboval nad tím že dnes není takové velké vedro, sluníčko sice svítilo ale naštěstí mě nespálilo, když si vzpomenu na to nesnesitelné horko v Terezíně, tak tady oproti němu bylo příjemně a přijatelně, svůj první astronomický MEGÁČ jsem navštívil v Praze Holešovicích roku 2019 a podruhé vloni v Sezimově Ústí nedaleko města Tábor, původně jsem plánoval že budu v Rokycanech před 9 hodinou ale nějakým záhadným způsobem mě nevzbudil můj nastavený budík tudíž jsem ze svých domovních souřadnic vyrážel po 7 hodině ráno ale naštěstí jsem vše potřebné stihl, už teď se těším na další Tebou uspořádané MEGA eventy. 
 • Dieses Wochenende fing es mit Lillemijo, Fledermaus8, mit ihren jüngstes Cacherkind und Cacherhund 🐕 in Richtung Pilsen zum Mega-Event in Rokycany. Unterwegs sammelten wir noch ein paar Caches ein. Alle konnten gut und problemlos gefunden werden. Einen großen Dank an alle Owner fürs Legen und Pflegen.
 • Zurzeit verbringen wir, mein lieber Holzmichel und ich, einige Tage in unserem Nachbarland Tschechien. Der Hauptgrund unserer Reise war die Teilnahme am Mega-Event "Slunce-naše nejbližši hvězda" Als wir ankamen trafen wir gleich einige unserer Cacherfreunde und lernten wieder neue Gleichgesinnte kennen. Bei interessanten Gesprächen über unser gemeinsames Hobby verging die Zeit wie im Fluge. Danke an cas100geo für die Organisation und Durchführung dieses tollen Mega-Events. Wir kommen gerne wieder. Nette Cachergrüße von der Grünbacher Holzmichelin aus dem Vogtland/Germany
 • Tento víkend byl díky Megaeventu v Rokycanech předem daný již několik týdnů. Udělali jsme si z toho celo víkendový výjezd. Ubytování jsme sehnali v Rokycanech na náměstí, takže nebyl problém se hezky až do večera věnovat keškám. Z Českých Budějovic jsme vyrazili hned po ránu směr Plzeň. Po cestě jsme se moc nezdržovali a až těsně před Rokycanama jsme to už nevydrželi a pár krabiček u cesty sebrali. Pak už to mělo rychlý spád. Megáč, kešky a labky ve městě a malá série v přírodě. Celý den jsme zakončili na afterparty.
 • Ja, auf dieses MEGA - Event freuten wir uns im Vorfeld ganz besonders, haben wir doch bereits einige MEGA's von " Tschechien " aus den vergangenen Jahren noch in allerbester Erinnerung, weshalb wir uns diesen Termin ganz dick in unserem Kalender angestrichen hatten !!! Außerdem gab es dabei die Gelegenheit, sowohl gute und bestens bekannte als auch neue Cacherfreunde zu treffen. Dank der genauen Koordinatenangaben kamen wir mit unseren " zweirädrigen Cachermobilen " zügig in's Eventgebiet, wo wir gemeinsam mit der großen " Cacherfamilie " aus mehreren Ländern, in einer netten und entspannten Atmosphäre einen sehr schönen Tag unter Gleichgesinnten erleben durften. An dieser Stelle ein Riesenlob und Kompliment an das Team " cas100geo " für die perfekte Vorbereitung und Durchführung dieses tollen MEGA - Events, welches sehr viel Freude und Spass bereitet hat. Gern möchten wir bei passender Gelegenheit wieder bei Euch zu Gast sein !!! Nette Cachergrüße an alle Gleichgesinnten vom Grünbacher Holzmichel aus dem Vogtland / Germany.
 • Der heutige Tag stand eigentlich ganz im Zeichen des Mega Events. Allerdings hatten wir vorher und hinterher natürlich noch genügend Zeit, um ein paar besondere Caches anzugehen. Durch das Mega ergab sich außerdem die Gelegenheit, unsere bisherige Bestleistung mit den verschiedenen Cachetypen an einem Tag zu verbessern. Also war dies heute unsere Hauptziel. Vom Event zum Mega war es ja quasi nur ein Katzensprung. Es war auch wirklich schön, dass alles so übersichtlich war. Das interessante Logbuch war auch wirklich nicht zu übersehen und so trugen wir uns gleich mal ein. Dann ging es noch ein wenig über das Gelände und ins Observatorium. Ein interessanter Ort, der uns viel Freude bereitet hat. Sogar ein paar deutsche Laute konnte man hören. Anhand der Anmeldungen sah es zunächst ja nicht danach aus. Uns hat der Besuch jedenfalls sehr viel Spaß gemacht und es hat uns sehr gut gefallen. Danke dafür.
 • Dnes se to vsechno nejak tak dobre poskladalo a my vyrazily s holkama-Veru888, Jarkam2, segrou Petulou a hafíky Aninkou a Emilkou na megac do Rokycan.
  A stalo to fakt za to! Pocasi jak malovane, slunce se fakt snazilo, vsude kolem spoustu znamych a kamaradu, ktere jsem nevidela vecnost, proste parada! Nakoupila jsem zasoby na pripravovane kesky a sobe triko s jesterkou. Moc jsem si to tu uzila, daly jsme pak 1 cele labky ESO - kolem Kotle, taky super vylet. Proste naprosta spokojenost! 
 • Cesta do Rokycan z Opavy je dlouhá, ale čas strávený v Rokycanech a Plzni se vyplatil. K hvězdárně jsem dorazil krátce po poledni, tak možná kvůli tomu zde mnoho lidí nebylo, ale aspoň nebyly tlačenice . Při vstupu jsem se těšil na pivo Chernobeer, jelikož tam stálo jejich auto, ale smolík...jen Plzeň (posléze jsem objevil místní pivovárek) . Strávil jsem zde asi hodinku a musím opět pochválit organizátory, jak to vše zvládli. Ze tří sérií labek jsem obešel jen ty Rokycanské, ty další už byly pro bezauťáka moc daleko. Ale to nevadí, zalabkoval jsem si potom druhý den v Plzni . Díky za další vesmírný megáč a budu se těšit příště.
 • Dlouho očekávaný mega event v Rokycanech jsem si nemohl nechat ujít. Hned ráno jsem vyrazil s kladeňáky (Kaftankaj, Lucky&spol, TyViNeMa, Maarioo a Dipi12) na dvě stromovky a pak už hurá na megáč. Potkali jsem spoustu kamarádů, prohodili pár slov a pak vyrazili do města a okolí na místní poklady. Byl to hodně povedený den, který jsme už za tmy zakončili na CCE u Rakováčku.  
 • Vesmírné megáče máme s leník1972 velmi rádi a na tomto ve Hvězdárně v Rokycanech jsme nemohli chybět. Zúčastnili jsme se všech tří předchozích mega eventů v Ondřejově, v Praze i v Táboře. Potkali jsme zde spoustu známých i neznámých tváří, příjemně s nimi pokecali, rozvinuli i nějaké konkrétnější plány do budoucna týkající se pořádání nějakého toho eventu, prostě a jednoduše fajn den. K tomu jsme se zúčastnili i dalších doprovodných eventů, odlovili několik krabiček v Rokycanech i přilehlém okolí, a došlo také i na některé nově vyšlé labky. Mimo tento event se mi velmi líbila procházka k vrchu Kotel, kam nás dovedly labky a dvě keše. Velké díky za uspořádání tohoto krásného setkání a budu se velmi těšit na jejich další pokračování. A velký obdiv pořadatelům.
 • Konecne jsme dorazili do dnesniho hlavniho cile. Hvezdarske megaeventy jsou paradni a zatim se mi dari drzet 100% ucast, tak snad to tak vydrzi i do budoucna ;-)
  Klasicka hromada (casto) znamych tvari, pivo, parek, podiveni se nad kolegy, kteri uz snad definitivne vymenili sber krabicek za ty divne drevene kolecka :-) a po rychlem prohlednuti nachystanych expozic jsme pelasili (jak jsme v terenu zjistili, tak snad jako prvni a celkove jedni z mala :-) na slunecni LABky a dalsi krabky v okoli. Dekuji teamu skryvajicimu se za cas100geo za usporadani, hvezdne megace me bavi a tesim se pristi rok ve Vlasimi ;-) Diky za dalsi MEGAeventovy bodik do sbirky!
 • Mit Hello Kitty 137 und Numanoid habe ich am heutigen Sonnabend das schöne MEGA-Event "Slunce - naše nejbližší hvězda" im tschechischen Rokycany besucht! Natürlich nutzten wir sowohl den Hinweg als auch unseren Vor-Ort-Aufenthalt für den Besuch einiger interessanter Caches. Neben zwei Virtual Caches und zwei Earthcaches waren das zwei Letterboxen, zwei Multis sowie ein Wherigo, eine ganze Reihe Tradis und eine Handvoll gelöster Mysterys. Auch die netten Side-Events ("Welcom SUN Rokycany" und "Afterparty u Rakováčku") besuchten wir. Vielen Dank an alle Owner fürs Verstecken und Pflegen, fürs Ausarbeiten und Organisieren! Viele Grüße aus Dresden!