Jaký byl megáč Hvězdný Tábor?

Zde přinášíme trošku statistik návštěvnosti - údaje k 24.9.2021


.

Hvězdný Tábor

mega event - 11.9.2021

 • 645 will attend
 • 510 attended
 • 262 snímků ve fotogalerii
 • 750 jednotlivých osob

Kolaudace Marsu pro Hvězdný Tábor

event - 11.9.2021

 • 132 will attend
 • 358 attended
 • 137 snímků ve fotogalerii

.


Hvězdný Tábor

adventure / Lab cache - od 1.9.2021

 • 3 série / 30  LAB cache
 • 269+304+272 kompletních odlovů
 • 3492+2635+2512 jednotlivých odlovů
 • 460+304+272 lovících

Welcome Hvězdný Tábor

event - 10.9.2021

 • 39 will attend
 • 108 attended
 • 18 snímků ve fotogalerii

Odkud se k nám sjeli účastníci? Zde uvádíme pro tuto chvíli potvrzené státy:

 • Česko
 • Slovensko
 • Polsko
 • Německo
 • Rakousko

První jihočeský megaevent

V sobotu 11.9.2021 po 11 hodině začal v okolí Hvězdárny Františka Pešty v Sezimově Ústí první jihočeský megaevent. Pokud vám není jasný pojem megavent, pak je nezbytné si říct, že se jedná o velké setkání příznivců Geocachingu. Tedy, lidé kteří hledají pomocí navigace v krajině různé krabičky (dalo by se říct něco jako poklady) se tedy sjeli do Sezimova Ústí, a nebylo jich málo.

Na rok odkládanou akci se sjelo více jak 750 příznivců Geocachngu a astronomie. V roce 2020 byla tato akce plánována jako příležitost připomenout si 80. výročí táborské hvězdárny a 600. výročí města Tábor. Jak je nám však zřejmé, covidová situace si vyžádala odklad, jehož důsledkem byla změna nejen termínu, ale i místa konání.

Ne, že by situace po roce byla o mnoho lepší, ale přeci jen alespoň venkovní aktivity bylo možné provozovat bez větších omezení. Takové megaeventy jsou pořádané po celém světě, a např. v Čechách jich bývala téměř desítka do roka. Dovedeme si představit, že po více jak ročním půstu byla spousta lidiček natěšená se takové akce zúčastnit. Proto se není co divit, že s velkým nadšením přijelo i mnoho účastníků ze sousedních zemí (Rakousko, Německo, Polsko, Slovensko a možná i z dalších), protože taková akce byla letos jediná v okolí více jak 700 km.

Příznivci Geocachingu, kteří si říkají "kačeři", byli nadšeni ze vzájemného setkání, během kterého si užili i spoustu zábavy i poučení. Mnozí využili možnosti k prohlídce hvězdárny, jiní obdivovali nafukovací model Marsu o průměru přes 5 m. Ohlasy na akci mohou hovořit více, než další vlastní popis.

Na závěr zbývá poděkovat všem pomocníkům a organizátorům, Skautům ze Sezimova Ústí, Planetáriu v Praze - Planetum, Hvězdárně a planetáriu v Brně, firmě Geofashion, Městskému středisku kultury v Sezimově Ústí, městu Sezimovo Ústí a především všem účastníkům za trpělivé roční čekání na uskutečnění megaeventu.


Několik citací ze zpráv účastníků

MEGAEVENT !! Po tolika měsících ba rocích konečně setkání se spoustou normálních lidí. Děkuji pořadatelům za skvělou organizaci a účastníkům za atmosféru a pokec.

----------------------------------------

Super Megaeventový triatlon, díky za všechny super akce, přiřadil jsem k mnoha známým nickům konečně i tváře, díkeš.

----------------------------------------

Vůbec nevím, co se v tu sobotu dopoledne se mnou stalo, ale já tam najednou zatoužil též být. Všeci co mě nabízeli to místo v autě, už byli dávno tam, nebo na cestě. Navrhl jsem tedy možnost tohoto výletu u nás doma. Dcery obě odmítly, ale má žena se nechala přesvědčit. Mám akční ženu , a to je dobře. Dovedu si představit, že 99 žen ze 100 by tento spontánní nápad smetlo ze stolu. A tak jsme před 10 hod. vyrazili směr Tábor a Sezimovo Ústí. A udělali jsme dobře. Přestože jsme strávili skoro celý den v autě, tak jsme nelitovali. Parádní megáč, prohlídka hvězdářského dalekohledu i s výkladem, poznali jsme nějaké nové kačery se kterými jsme odlovili několik keší, žena obohatila svou sbírku turistických vizitek, výborná večeře cestou zpět, zkrátka sobotu jsme si užili na 100%! Co dodat, tato akce nás vytáhla z domu, jak jsem popsal výše. Škoda, že eventu nelze udělit FP. Posíláme tedy VELKÉ DĚKUJEME všem organizátorům!

----------------------------------------

Co dodat, tato akce nás vytáhla z domu, jak jsem popsal výše. Škoda, že eventu nelze udělit FP. Posíláme tedy VELKÉ DĚKUJEME všem organizátorům!

----------------------------------------

Díky za dotažení akce až do uspořádání - to nebylo nic jednoduchého v době, kdy geocaching provázejí nejen mudlové ale i viry ...

----------------------------------------

Během mého víkendového pobytu v Táboře jsem nemohl vynechat tuto vzácnou událost. Konání dvou eventů na jednom místě v Sezimově Ústí se opravdu nedalo odolat, a tak jsem sem vyrazil. Potkal jsem tu mnoho nadšenců pro Geocaching, polovil spoustu TB a GC a dozvěděl se i něco o vesmíru.

----------------------------------------

Dnešní náročný den mě samozřejmě zavedl do Tábora a Sezimova Ústí s hlavním cílem na hvězdárně. Celý den jsem lovil v okolí megáče labky a spousty pěkných kešek. Obdivuji práci pořadatelů, že se na to v dnešní divné době nevykašlali a zorganizovali moc pěknou akci. Potkal jsem tu opět spoustu známých tváří a kamarádů. Stihl jsem si to tu projít a nakoupit i nějaké ty keškové propriety. Bylo to parádní hvězdné setkání. Děkuji, moc se mi to líbilo.

----------------------------------------

Together with my muggle sister I visited this great mega in Czech Republic. We had a good time, could find some caches and meet a lot of like-minded. Thank you for the great moments and the event. (Spolu se svou mudlovskou sestrou jsem navštívil tuto skvělou mega v České republice. Měli jsme se dobře, mohli jsme najít nějaké kešky a potkat spoustu podobně smýšlejících.

Děkujeme za skvělé okamžiky a událost.)

----------------------------------------

Dnes jsme se vydali brzy ráno z Olomouce na jih Čech na megáč Hvězdný Tábor. 11:00 přijíždíme do Sezimova Ústí. ... Děkuji kolegům za společnost a ownerům za mnoho místních pěkných keší.

----------------------------------------

Tady jsem se vyřádil. Spousta známých (inu - geojih), pár neznámých, ... Byl to zkrátka malý krok pro koníka, ale velký skok pro hmyz

----------------------------------------

Gemeinsam mit Bergfex2000 und Numanoid besuchten wir heute das Tschechische Sezimovo Usti. Grund dafür war das schöne Mega Event "Hvězdný Tábor". Hier haben wir schön gespielt, gemalt und gegessen. Vielen Dank fürs organisieren. Heute, am zweiten Tag unserer nächsten Cacherreise nach " Tschechien " zum MEGA - Event " Hvězdný Tábor ", gemeinsam mit meiner lieben Holzmichelin, hier, in diesem herrlichen Gebiet von " Jihočeský kraj " einen Zwischenstopp eingelegt und sogleich eine " größere Cachertour " unternommen. Natürlich wollten wir auch sehr gern als absolutes Highlight dem MEGA - Event " Hvězdný Tábor " einen Besuch abstatten. Ja, auf dieses MEGA - Event freuten wir uns im Vorfeld ganz besonders, haben wir doch bereits einige MEGA's von. " Tschechien " aus den vergangenen Jahren noch in allerbester Erinnerung, weshalb wir uns diesen Termin ganz dick in unserem Kalender angestrichen hatten !!! An dieser Stelle ein Riesenlob und Kompliment an das Orga - Team " cas100geo " für die perfekte Vorbereitung und Durchführung dieses tollen MEGA - Events, welches sehr viel Freude und Spass bereitet hat. TFT MEGA - EVENT und Danke für die schönen Stunden, welche wir sehr gern in guter Erinnerung behalten werden ! Gern möchten wir bei passender Gelegenheit wieder bei Euch zu Gast sein !!! Nette Cachergrüße an alle Gleichgesinnten vom Grünbacher Holzmichel aus dem Vogtland / Germany.

----------------------------------------

(Dnes, druhý den našeho dalšího výletu keší do "České republiky" na akci MEGA "Hvězdný Tábor", jsme spolu s mým drahým Holzmichelinem, zde, v této nádherné oblasti "Jihočeského kraje", zastavili a okamžitě podnikl "větší prohlídku keší". Samozřejmě jsme také chtěli navštívit akci MEGA "Hvězdný Tábor" jako absolutní vrchol. Ano, na tuto akci MEGA jsme se obzvlášť těšili předem, protože už máme nějaké MEGA "Česko" z posledních let stále v nejlepších vzpomínkách, proto jsme si toto datum poznamenali do kalendáře !!! V tuto chvíli obrovská pochvala a komplimenty organizačnímu týmu "cas100geo" za perfektní přípravu a realizaci této skvělé akce MEGA, což byla velká radost a zábava.

----------------------------------------

TFT MEGA - UDÁLOST a děkujeme za nádherné hodiny, na které budeme rádi vzpomínat! Rádi bychom byli vašimi hosty znovu, až bude příležitost! Pěkný Cacherův pozdrav všem stejně smýšlejícím lidem z Grünbacher Holzmichel z Vogtlandu / Německo.)

----------------------------------------

Zlatý hřeb dnešního dne s velkým D, se opravu vydařil, organizátorům gratuluji za přípravu a nemalé úsilí co tomu věnovali, diky za uspořádání tohoto hvězdného Mega v Táboře co bylo v Sezimově Ústí

----------------------------------------

Thanks for the organization of this great Mega Event now in 2021. We enjoyed the place and the weather. Nice Labs were published, a really nice day at all and at least because we saw some friends after long time. TFTC 😁 and greetings from Austria

Děkujeme za organizaci této skvělé Mega akce nyní v roce 2021. Užili jsme si místo i počasí. Byly publikovány Nice Labs, opravdu pěkný den a přinejmenším proto, že jsme po dlouhé době viděli několik přátel. TFTC 😁 a pozdravy z Rakouska

----------------------------------------

It was really great that this event could finally took place in 2021. Many thanks to the whole organisation team for their efforts making this day so great for us. We really enjoyed to be here. TFTC and greetings from Austria

Bylo opravdu skvělé, že se tato událost mohla v roce 2021 konečně uskutečnit. Mnohokrát děkuji celému organizačnímu týmu za jejich úsilí, díky kterému byl tento den pro nás tak skvělý. Opravdu jsme si tu užili. TFTC a pozdravy z Rakouska

----------------------------------------

Heute zusammen mit Oobelix und Idefix in Tabor und Umgebung unterwegs gewesen. Ziel war der Besuch des Mega Events. Es hat uns sehr gut gefallen. Vielen Dank fürs Herführen, Legen und Pflegen sagt Muggelmom.

Dnes jsem byl venku v Táboře a okolí s Oobelixem a Idefixem. Cílem bylo navštívit mega akci. Moc se nám to líbilo. Děkujeme vám, že jste nás přivedli, položili a starali se o vás, říká Muggelmom.

----------------------------------------

After a long time I visited a geocaching event again today. And it was even a mega event, my first! I came with Gügi and his girls, I was the taxidriver, Gügi gave driving-instructions from the wide row, at least he tried to do it. Soon we arrived in Sezimovo Usti and immediately saw from the license plate that there are friends of ours here too, wow, nice to have met you again after a long time! Thanks a lot for for this great event and of course for the organization of it, which dragged on for a really long time because of Covid!

Po dlouhé době jsem dnes opět navštívil akci geocachingu. A byla to dokonce mega akce, moje první! Přišel jsem s Gügim a jeho dívkami, já jsem byl taxidriver, Gügi dával pokyny k jízdě ze široké řady, alespoň se o to pokusil. Brzy jsme dorazili do Sezimova Ústí a hned jsme z poznávací značky viděli, že jsou tady i naši přátelé, wow, jsem rád, že jsem tě po dlouhé době zase potkal! Velké díky za tuto skvělou akci a samozřejmě za její organizaci, která se kvůli Covidovi protahovala opravdu dlouho!