Chceme, abyste byli v obraze, a proto vám každý týden přineseme něco nového, tedy spíše nový NEWS Praga Astronomica.

Devatenácté číslo představuje eventový suvenýr a pražský unikát, kterým je obrovský metronom přezdívaný také kyvadlo času.

Osmnácté číslo věnujeme představení přednášek a jejich protagonistů z Mezinárodní astronomické unie (IAU), která v letošním roce slaví 100. výročí od založení.

Patnácté číslo je o novinkách, které nás potkají na eventu. Konkrétněji o úžasných přednáškách popsaných již nyní na webu a vynikajícím pivu, které bude možné objednat od 27.5.2019.

Čtrnácté číslo nám připomene významného astronoma, slunečního fyzika, který see zabýval studiem Slunečních skvrn. Oproti historické připomínce zde naleznete také novinku - představení navigačního systému Galileo.

Šťastné třinácté číslo nás seznámí s historií a významem Pražského poledníku. Nesmíme ale také zapomenout na 300. výročí narození českého rodáka Christiana Mayera.

Jedenácté číslo nás seznamuje s využitím astronomie při sestavování map. Unikátním přístrojem je pak fričův cirkumzenitál.

Jubilejní desáté číslo zpravodaje informuje o tom, že začátek dubna konečně přinesl naplnění eventového obchodu. Proto vám zde přinášíme jeho obsah, stejně jako info o unikátu v tomto obchodě!

Deváté - poslední jednociferné - číslo nám přináší něco málo historických skutečností i novinek o Staroměstském orloji. Rovněž se seznámíme s jedním z posledních českých polyhistorů Janem Markem Marci z Kronlandu.

Osmé číslo nás seznamuje s osobností Milana Rastislava Štefánika, a to především jako astronoma. Tuto významnou osobnost si připomínáme v roce neblahého 100. výročí jeho tragického úmrtí.

Sedmé číslo nám připomíná v den 140. výročí narození Alberta Einsteina jeho působení jako pedagoga, a to především při jeho pobytu v Praze. Kde jinde se však člověk může setkat s astronomickým vzděláním, než na hvězdárnách, kterou jsou tématem unikátní výstavy.