Chceme, abyste byli v obraze, a proto vám každý týden přineseme něco nového, tedy spíše nový NEWS Praga Astronomica.

Již pětadvacáté číslo představuje tentokrát dva astronomické ústavy, které se nacházejí v Praze a mají za sebou úžasnou historii a před sebou nadějnou budoucnost.

Dvacáté čtvrté číslo nás seznámí s unikátní možností, prohlédnout si opravdu věrnou kopii přistávacího modulu (LEM) Apolla 11. Děti si pak mohou užít luštění kvízu a nebo naopak vytvořit vzkaz do vesmíru.

Další, dnes již 23. číslo, nás zavede na třetí z funkčních hvězdáren v Praze, do Ďáblic. Tato hvězdárna má úzký vztah k dnes již nefunkční, ale stále stojící, hvězdárně lékárníka Františka Fischera v Podolí.

Dvaadvacáté číslo nás pozve na prohlídku Strahovského kláštera, ale především jeho knihovních sálů. Rovněž si však připomeneme Josefa Sadila, který by se v letošním roce dožil 100 let.

Oko bere, tedy jednadvacáté číslo je sice poněkud monotématické, ale za to podstatné pro zájemce o přednášky a další pořady.

Druhou desítku našich NEWS uzavírá číslo, věnované novým CWG, konkrétně sérii Praga Astronomica. Kromě uvedených CWG si prostřednictvím GC a dalších trekovatelných předmětů vzpomeneme na mega event Vesmírná keš v Ondřejově.

Devatenácté číslo představuje eventový suvenýr a pražský unikát, kterým je obrovský metronom přezdívaný také kyvadlo času.

Osmnácté číslo věnujeme představení přednášek a jejich protagonistů z Mezinárodní astronomické unie (IAU), která v letošním roce slaví 100. výročí od založení.

Patnácté číslo je o novinkách, které nás potkají na eventu. Konkrétněji o úžasných přednáškách popsaných již nyní na webu a vynikajícím pivu, které bude možné objednat od 27.5.2019.

Čtrnácté číslo nám připomene významného astronoma, slunečního fyzika, který see zabýval studiem Slunečních skvrn. Oproti historické připomínce zde naleznete také novinku - představení navigačního systému Galileo.

Šťastné třinácté číslo nás seznámí s historií a významem Pražského poledníku. Nesmíme ale také zapomenout na 300. výročí narození českého rodáka Christiana Mayera.