Lunární modul Apollo 11

22.07.2019

Dvacáté čtvrté číslo nás seznámí s unikátní možností, prohlédnout si opravdu věrnou kopii přistávacího modulu (LEM) Apolla 11. Děti si pak mohou užít luštění kvízu a nebo naopak vytvořit vzkaz do vesmíru.

Kopie přistávacího modulu (LEM) Apolla 11 

Start prvních lidí k Měsíci před 50 lety si nenechaly ujít milióny lidí, kteří ve středu 16. července 1969 navštívili okolí Kennedyho misu na Floridě a další desítky miliónů lidí po celém světě sledovaly start na svých televizních obrazovkách.

V době konání eventu na nás čeká opravdu věrná kopie přistávacího modulu (LEM) Apolla 11. A zajisté je to světový unikát, protože zde je věrně zhotoven i interiér modulu, který je možné si osobně prohlédnout!

Po přistání na Měsíci před 50. lety a kontrole lunárního modulu byl naplánován spánek pro astronauty. Nicméně už během letu požádali astronauti, aby mohli vyjít na Měsíc okamžitě.

První vystoupil z lodi Armstrong, který během sestupu otevřel schránku MESA umístěnou na boku modulu. Zde byla uložena kamera, vlajka, lopatky a kontejnery na vzorky půdy. Před sestupem na povrch Měsíce nainstaloval kameru tak, aby snímala jeho první kroky na Měsíci a přenášela je více jak jedné miliardě lidí na Zemi.

Po devatenácti minutách sestoupil na povrch Měsíce Buzz Aldrin. V prvopočátku zkoušeli oba astronauti způsoby chůze, následoval návrat k lunárnímu modulu, kde byla na přistávací noze umístěna plaketa, která zůstala na povrchu Měsíce.

Vesmírný kvíz / Vesmírný vzkaz

Odměnou za znalosti a zručnost obrovského týmu lidí, přistálo postupně několik posádek Apollo na měsíčním povrchu. I účastníci eventu si mohou vyzkoušet svoje znalosti a získat tím několik zajímavých "suvenýrů".

Stejně jako Apollo zanechalo na povrchu Měsíce vzkaz lidstva, umožníme našim dětem vytvořit vlastní vzkaz!