Lab-cache 

Final list and form of LAB Caches will be published on 1st of September.

1. LabCache

Optické klamy

Ponořte se do světa iluzí a klamů, uvědomte si co je realita a odhalte správná řešení.

2. LabCache

Dalekohled

Dalekohledy slouží nejen astronomům, a tak se můžeme setkat s jejich různou konstrukcí.

3. LabCache

Orientace

K orientaci v terénu je možné v noci použít i hvězdnou oblohu. Máte šanci na úspěch?

4. LabCache

Č A S

ČAS i čas má mnoho významů a navíc pro každého plyne jinak rychle. Co vy na to?

5. LabCache

Výzkum vesmíru

Již před 70 lety lidstvo vypustilo první kosmickou sondu. Na co vše si vzpomenete?

6. LabCache

U F O

Do okamžiku, než si uvědomíme, na co se na obloze díváme, je pro nás vše UFO. 

7. LabCache

Pozorujeme

Dokážete prakticky používat dalekohled a najít ten správný objekt?

8. LabCache

Sci-Fi

Dokážete nalézt jednu mimozemskou entitu v areálu observatoře?

9. LabCache

Mimozemšťané

Jsme ve vesmíru opravdu sami? Kdo najde inteligentní civilizaci?

LabCache - komentář

Přinášíme vám předběžnou představu tématů jednotlivých Lab keší. Jejich skutečný obsah, podmínky odlovení a další informace budou k dispozici a keše v provozu po dobu konání eventu. Zároveň zde budou i funkční odkazy na listingy jednotlivých labkeší.


Lab cache je speciálním typem cache, pod kterým se mohou skrývat různé nové testované typy keší. Po odlovu je jejím lovcům nabídnut dotazník, ve kterém se mohou k labkám vyjádřit. Testované typy s kladným feedbackem se nádledně mohou objevit jako plnohodnotný typ cache. V České republice se labky poprvé objevily 15.12.2013.

Lab cache většinou fungují stejně jako tradičky: donavigovat na místo, najít cache a zapsat se do logbooku. Liší se však v tom, že v keši musíte najít speciální kód, bez jehož znalosti nelze takovou keš označit za nalezenou.

Tento typ keší byl vyvinut s cílem vyřešit problém eventových keší. Na megaeventech jsou často publikovány nové eventové keše, avšak jelikož dočasné keše nejsou povoleny, končí takové keše často velmi zanedbané. Tento nový typ keší umožňuje megaeventům mít vlastní dočasné keše.

GPX k těmto Lab Cache je ke stažení na příslušné stránce pouze po dobu, kdy je možný jejich odlov v terénu. Poté odkaz na stažení GPX souboru ze stránky zmizí. Pokud tento GPX soubor potřebuješ stáhnout dodatečně, stačí upravit adresu stránky, kde změníš /Details/ na /DetailsAsGPX/

Lab cache nemají své listingy přímo na geocaching.com, ale na své samostatné stránce, která je bez problému dostupná i z mobilních telefonů. Dají se z ní stáhnout i GPX soubory jednotlivých keší. Z tohoto důvodu však nedostanete za nalezení tohoto typu cache žádný suvenýr ani na něj nelze nastavit notifikace. Doba logování je navíc také omezená, ve většině případů na 24 hodin od odlovu.